Medlemmer

Branche- og arbejdsgivermedlemmer

A/S Dansk Shell, www.shell.dk

BP Aviation A/S

Brændstoflageret Københavns Lufthavn I/S

Circle K Danmark A/S, www.statoil.dk

Danish Refuelling Services I/S, www.drs-cph.dk

Dansk Fuels A/S, www.shell.dk

Dansk Retail Services, www.danskretail.dk

DCC Energi A/S, www.dccenergi.dk

Kosan Gas a/s, www.kosangas.dk

Lefre-Energi ApS

Mogens Rasmussen A/S, www.mras.dk

Nordic Lubricants A/S, www.castrol.com/dk

Oiltanking Copenhagen A/S, www.oiltanking.com

OK a.m.b.a., www.ok.dk 

Primagaz Danmark A/S, www.primagaz.dk

Billund Refuelling I/S

SST Fuelling Services I/S

Statoil Refining Denmark A/S, www.statoil.dk

TCB Retail ApS

UNO-X  Smøreolie A/S, www.unox.dk

UNO-X Danmark A/S, www.unox.dk

YX Danmark A/S, www.yx.dk


Desuden omfatter branche- og arbejdsgivermedlemskredsen en række selvstændige servicestationer.

                            

Branchemedlemmer               

Biofuel Express A/S, www.biofuel-express.com

FUCHS LUBRICANTS DENMARK ApS, www.fuchs.com/dk

Go’on Gruppen A/S, www.goon.nu

OIL! tank & go Aps, www.oil-tankstationer.dk

Inter Terminals Denmark Partnership I/S, www.interterminals.com

KNI A/S, www.polaroil.gl

Nordic Marine Oil A/S, www.nordicmarinoil.dk

Q8 Danmark A/S, www.q8.dk

Total Denmark A/S, www.totaldenmark.dk

Viking Energi A/S, www.viking-energi.dk